פארק אקולוגי חדשני הממוקם בחלקו המזרחי של העיר בחדרה, הפארק על פני שטח של 65 דונם, ומציע מגוון פעילויות חוץ ונופש למבקרים בו. בפארק ישנם שבילים להולכי רגל ולאופניים, מתחם פאמפטרק לרכיבת אופניים, נקודת תצפית גבוהה המשקיפה על הפארק, אמפיתיאטרון להופעות, אגם אקולוגי עם צמחייה ודגים, מתקני משחקים הכוללים משחקים חדשניים ואינטראקטיביים .

מזמין העבודה ( החברה כלכלית חדרה ) דרש כי הפארק יתוכנן מתוך מחשבה על היבטים אקולוגיים שונים וביניהם מערכת חלחול מים לאדמה, תאורת לד חסכונית, אגם אקולוגי, ועצים מניבי פרי.

הפארק מתוכנן כמערכת המשמרת מי נגר עילי, כך שמי גשמים ועודפי השקייה יצטברו באגם ויחלחלו לאדמה ע"מ להעשיר את האקוויפר התת קרקעי

הפארק מחולק למספר מתחמים שונים בהתאם למשתמש הקצה ,מערכות שליטה מתקדמות לייעול אנרגטי מפעילות תאורת לד בפארק המאפשרת חסכון משמעותי בצריכת האנרגיה של הפארק,

האגם תוכנן כאגם ירוק שמחקה את המערכת האקולוגית של האגם בטבע, וחיים בו מיני צמחים, דגים ובע"ח זעירים בהרמוניה זה עם זה תוך תלות הדדית ביניהם לקיום תקין במערכת. צמחיית המים מספקת חמצן לדגים ומטהרים את המים, הדגים ניזונים מהצמחים ומהאצות ומונעים התפתחות יתושים.

מזמין העבודה רצה כי התכנון והביצוע של המתקני משחק יתנו מענה לכל האוכלוסייה, שיטת המכרז לבחירת ספק המתקנים הייתה מבוססת על שיטה ייחודית שהספק יבצע את התכנון המקסימלי של תאי השטח ובצורה הייחודיות ביותר שהוא מסוגל וצוות יעודי יבחן את היצירתיות של  הספקים ואת במתקנים שתואמים לכל משתמשי הקצה , הרבה מאוד יראו את זה כשיטה משונה אבל האמת שהתוצאות היו מדימות .

בפארק התקנו  מעל 50 מתקני משחקים, ורובם מונגשים לבעלי מוגבלויות. בין המתקנים גם מתקנים משוכללים , מתקני המשחק חולקו לשלושה מתחממים שונים מתבגרים , פעוטות , אזור מתקני הספורט כאשר כל תא שטח קיבלת התייחסות ייעודית אמיתית לצרכים של משתמש הקצה ולהורים כך שהיה מחשב רבה לכל אלמנט באתר .