שלב האכלוס הוא מבחן המציאות של כל שלבים הקודמים , בשלב זה יקבע האם הפרויקט הוא הצלחה או כשלנו ע"י מבחן המציאות ( ליקויי בניה שימצאו בשנת בדק  ) בניגוד למה שרבים חושבים, הוא לא מסתיים בקבלת המפתחות לנכס, אלא נמשך לפחות עוד שנה לאחר מכן. הסיבה לכך היא שרק לאחר גמר הבניה המבנה עובר מערכת גשם מאסיבית וכל המערכות בפרויקט עובדות באופן מלא והליקויים נחשפים. חלקם הגיוניים וצפויים וחלקם לא מקובלים. בשני המקרים, הקבלן יצטרך לקחת אחריות ולתקן, ההבדל הוא במשך זמן הטיפול. צריך להבין שברגע שקיבלת מפתח, תהליך הבניה לא הסתיים.

מראה המרפסות הקורסות בפרויקט גינדי בחדרה הותיר זעזוע עמוק ושאלות קשות בנוגע לאיכות הבנייה המקובלת כיום, גם על ידי חברות גדולות בעלות מוניטין מפואר בשוק וגם חברות קטנות המתמחות בבניה פרטית .

על פי חוקרים של הטכניון נקבע כי ב-100% מהדירות החדשות הנבנות בישראל יש ליקויי בניה! זה נתון מזעזע לא?

בשל העובדה כי הסבירות שתהיה ליקוי בניה בדירה או בצמוד קרקע גבוהה מאוד, המלצתי לבצע איתור ומיפוי הליקויים הקיימים על כל נכס גם בעת קנית דירה מקבלן או בקניה ומכירה של נכס יד 2, אך למי שמרגיש שנזקק לסיוע ולידע, כדאי לשקול סיוע בחברה הנתמכת בהמלצות של בעלי ניסיון שמספקת בסופו של יום דוח הנדסי המשמש כחו"ד משפטית המחיר אינו מועט אך מיצר שקט לרוכש.

 

 

פנו עכשיו למומחה!

מלאו את הפרטים הבאים