הקמת מערכת סולארית בבניין

טכנולוגיית ניצול אנרגיית השמש תפסה תאוצה בעשור האחרון וכך גם הקמת מערכת סולארית בבניין. מדובר לא רק בחסכון באנרגיה אלא בחסכון בהוצאות ואפילו יצירת הכנסה לבעלי הבית או הבניין שעל גגותיהם מותקנות מערכות סולאריות. ניתן להתקין מערכת סולארית כמעט על כל מבנה- זה יכול להיות בית פרטי, בניין מגורים, מפעל, מוסד, מבנה ציבורי ועוד. חשוב לוודא שהתקנת המערכת תתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים על מנת למקסם את יעילות המערכת ותקינותה לאורך שנים.

אילו גגות מתאימים להקמת מערכת סולארית?

גגות שטוחים כמובן, אך מסתבר שגגות רעפים שבנויים בשיפוע מתאימים אפילו יותר ובאמת רוב המערכות הסולאריות מותקנות על גגות רעפים. הסיבה לכך הינה שזווית הנחת הפאנלים הסולריים דורשת עבורם פחות מקום יחסית לגגות שטוחים ולמרות זאת הם מייצרים את אותה כמות חשמל. בסך הכל ניתן להתקין מערכות אלה על כל סוגי הגגות למעט גגות העשויים מאסבסט. יחד עם זאת, על מנת לייצר כמות חשמל שתחסוך לנו באופן משמעותי את סכום ההוצאה השנתי צריך שטחו של הגג להיות מעל 60 מ"ר.

הקמת מערכת סולארית לבניין באופן יעיל:

בעת הקמת מערכת סולארית לבניין כלשהו, הקמת מערכת סולארית לבית פרטי או הקמת מערכת סולארית לבית משותף, חשוב לוודא שמיקמנו נכון את הלוחות הסולאריים, בראש ובראשונה כך שיהיו חשופים באופן מקסימלי וישיר לקרני השמש ורצוי שיהיו מכוונים לכוון דרום. יחד עם זאת, יש לזכור שהמערכת חיצונית וחשופה גם לפגעי מזג האוויר, גם ללכלוך שמצטבר עליה וגם לגופים שיכולים להזיק לה כגון ענפי עצים, וצריך למצוא דרך להגן עליה מפניהם. בנוסף חשוב לשים לב למבנים סמוכים ולוודא שלא יטילו צל על הגג שבו מותקנת המערכת. חשוב לציין שקיימים בשוק לוחות ממונעים המסוגלים להסתובב אל כוון השמש, אך הבלאי שלהם גבוה ולכן אינם כדאיים כלכלית.

חשבתם על הקמת מערכת סולארית לבית?

הגעתם למקום הנכון. חברת I.T.E שירותי הנדסה, המספקת שירותי ניהול ופיקוח הנדסי, תקצה לטובת הפרויקט שלכם את מיטב אנשי המקצוע, שיעקבו אחר התהליך, ידאגו שהביצוע לא יסטה מהתכניות, שהגימור יהיה איכותי ושתהיה עמידה בלוח הזמנים. צרו עמנו קשר דרך האתר באון ליין או באמצעות שיחה טלפונית. נשמח לעמוד לשירותכם.

אתם מוזמנים למלא את הפרטים, ממש כאן ונחזור אליכם במהרה